Technologia

Jak wiele potrafią czytniki kodów?

Czytniki kodów to urządzenia, z którymi do czynienia mamy jakiegokolwiek tygodnia, a nawet nie zdajemy sobie z tego sprawy. Obojętnie od rodzaju artykułu jaki chcemy nabyć ma on kod kreskowy, jaki po odczytaniu wyświetla jego identyfikację zrozumiałą dla kasy lub ewentualnie komputera. To, jak działa czytnik kodów nie jest powszechną wiedzą, wskutek tego warto ją poznać, by prawidłowiej zrozumieć identyfikowanie towarów.

Prosta instrukcja obsługi skanera kodów kreskowych
Przedsięwzięcie czytników ugruntowuje się przede wszystkim na oddziaływaniu czerwonego światła. Transmitowane światło laserowe pada na lustro, jakie z kolei kreuje wiązkę światła padającego na kod kreskowy. Spadające światło odbija się od przerw między czarnymi paskami kodu kreskowego oraz wraca z powrotem do wnętrza skanera. Odbija się ono od wklęsłego lustra (odnajdującego się w urządzeniu) i przenika do fotodetektora. Urządzenie zmienia światło na impulsy elektryczne, które pozostają “przetłumaczone” na język zrozumiały dla kas oraz systemów.

Czytnik kodów – typy
Na rynku można spotkać się z dwoma podstawowymi rodzajami czytników. Najpopularniejszym i w większości wypadków używany jest czytnik kodów bezprzewodowy. Działa on dzięki użytkowaniu działania fal radiowych czy też przez schematyczne połączenie bluetooth. Prezentują dużo więcej zalet niż przewodowy skaner kodów, ponieważ cechują się sporo większą mobilnością. Przewodowy czytnik kodów umożliwia dokładne odczytanie kodów znajdujących się na towarze oraz dedykowany jest poniekąd do stanowisk siedzących, jak na przykład sprzedaż w drobnych punktach sprzedaży, butikach itp. Warto kupować skanery przetestowanej jakości, innymi słowy na przykład takie jak proponuje marka Hardware for Business. Bogata propozycja sklepu umożliwia kupno skanera zarówno przewodowego jak oraz bezprzewodowego w wysokiej jakości i właściwej cenie.

W jaki sposób kiedyś radzono sobie z katalogowaniem towarów?
Na powierzchni lat świat poszedł mocno do przodu to naturalnie dzięki wykorzystywaniu oryginalnych technologii. Jeszcze parędziesiąt lat temu nie było technologii, jaka umożliwiłaby identyfikowanie artykułów w parę sekund, a proces ten był żmudny i sporo cięższy. Prawdopodobnie potrzebował on wielu notatek, poszukiwania danych oraz liczenia. Kod kreskowy to stosunkowo nowy wynalazek, jednakże przeszedł już swoją ewolucję. Na początku powstania tego identyfikatora towarów, prowizoryczny czytnik kodów jako źródła używał światła LED, które miało dużo swoich wad. Aby odczytać kod towar należało przyłożyć niezmiernie blisko czytnika, niemniej jednak nie zawsze to działało. Dla porównania, obecny czytnik kodów bezprzewodowy może wyświetlić wiadomości o towarze nawet z paru metrów zaledwie w parę sekund.

Gałąź handlowa a czytnik kodów
W zależności od branży powinno wykorzystywać się różne skanery kodów. Przewodowy skaner kodów jak sama nazwa wskazuje posiada przewód, jaki dostarcza zasilania, świadczy to, że sprawdzi się on na mniejszych klasach czy w butikach, gdzie nie trzeba z nim spacerować. Przewodowe skanery są trochę tańsze i porządnie sprawdzą się w punktach o mniejszych wymaganiach. Czytnik kodów bezprzewodowy to godny podziwu artykuł do większych firm lub ewentualnie hurtowni, jakie absorbują się dystrybucją artykułów i muszą odpowiednio orientować się w ich identyfikacji. Są pożyteczne, poręczne, lekkie i pokazują informacje o produkcie w kilka sekund.