Sklepy Internetowe

Jak kupić depilator?

Depilatory stają się coraz to bardziej popularne wśród artykułów do higieny oraz pielęgnacji. Zapewniają one efektywne pozbycie się niechcianego owłosienia na dłuższy czas. W sklepach wynajdziemy modele wykorzystujące coraz to nowsze techniki oraz innowacyjne rozwiązania. Jak dokonać wyboru dobrego depilatora? Czym się kierować i na co zwrócić szczególną uwagę? Na te pytania odszukasz odpowiedź w poniższym artykule.

Jakie są rodzaje depilatorów?
Na rynku jesteśmy w stanie odkryć kilka rodzajów depilatorów. To, co je wyróżnia to zastosowany mechanizm działania. W ten sposób jesteśmy w stanie wyróżnić: depilatory klasyczne, depilatory świetlne oraz depilatory laserowe.
Depilatory klasyczne są w największym stopniu znane, ponieważ są dostępne w sklepach już od dłuższego czasu. Ich mechanizm zazwyczaj oparty jest na dyskach lub ewentualnie pęsetach. Elementy te są osadzone na głowicy – w czasie jej obrotu, otwierają się oraz zamykają, przez co mogą chwytać włoski. Depilator świetlny wyposażony jest w lampę, jakiej obowiązkiem jest naświetlenie danego miejsca na skórze. Emitowane jest światło, będące spektrum fal o różnej długości. Fale te są z kolei absorbowane przez cebulki włosów, poprzez co ulegają uszkodzeniu. Kojarzy się to z zahamowaniem powtórnego przyrostu włosa. Ostatni rodzaj, inaczej depilator laserowy, działa na zasadzie emisji indywidualnej wiązki światła. Energia ta jest absorbowana przez ten element włosa, jaki odpowiada za jego wzrost – czyli brodawkę. Poprzez wzrost temperatury brodawka ulega uszkodzeniu bądź także całkowitemu uszkodzeniu.

Na co zwrócić uwagę wybierając depilator świetlny?
To, co należałoby wziąć pod uwagę w trakcie kupna depilatora świetlnego, to fakt, czy ma on możliwość regulacji mocy. Ma to znaczenie, albowiem każdy z nas ma inną odporność na ból – nazbyt duża moc urządzenia może powodować dyskomfort. Skóra w różnych miejscach ciała jest mniej lub ewentualnie o wiele bardziej wrażliwa, dlatego moc urządzenia musimy zawsze dopasowywać do depilowanego obszaru. Nie bez znaczenia jest również dopasowanie tego parametru do rodzaju skóry. Co poniektóre urządzenia, takie jak depilator ze witryny Politaipl.com, mają dodatkową funkcję, którą jest rozpoznawanie typu skóry.

Depilator laserowy – co warto wiedzieć przed kupnem?
Wybór dobrego depilatora nie należy do najprostszych zadań. Poszczególne modele różnią się między sobą nie tylko ceną, ale też mocą urządzenia oraz pobocznymi funkcjami. Sposób zasilania depilatora jest niesłychanie ważny. Odnajdziemy modele, które są zasilane sieciowo, akumulatorowo lub ewentualnie także akumulatorowo- sieciowo. Wyboru tego dokonujemy na podstawie indywidualnych pragnień, gdyż każde z tych rozwiązań ma swoje pozytywy oraz minusy.
Istotne są też funkcje, które mają na celu ułatwienie przeprowadzenia depilacji. Znajdziemy m.in. aplikacje do planowania depilacji bądź też czujnik rozpoznawania rodzaju skóry.
Nie bez znaczenia jest także ilość trybów pracy oraz regulacja mocy działania. Aby depilacja była skutecznie i bezproblemowo przeprowadzona na różnych obszarach ciała ludzkiego, przyzwoicie jest dostosować możliwości depilatora. Co poniektóre modele posiadają pomocnicze głowice bądź też nasadki – to właśnie dzięki nim depilacja punktów wrażliwych odbędzie się bez bólu.