poniedziałek, 24 stycznia, 2022
Podróże

Ekranizacja Biały Jaguar – poznaj naszego polskiego Robinsona Crusoe

Obce sławicie, własnego nie znacie – słowa te nadal są niesłychanie aktualne. Choć większa część z nas zna oraz szanuje sobie pasjonujące historie Robinsona Crusoe, to krajowa seria powieści o zuchwałym podróżniku, Johnie Bobrze, zostaje w kolosalnej mierze niezauważona. „Wyspa Robinsona”, a później jej kontynuacje, inaczej „Orinoko” oraz „Biały Jaguar” autorstwa Arkadego Fiedlera, wziętego reportażystę, przyrodnika oraz powieściopisarza. Nie jest to powieść historyczna, jednakże kreacja Johna Bobra oparta jest na pewnych przesłankach, a mianowicie drewnianej łodzi z inskrypcją „JOHN BOBER / POLONUS / 1726” znalezionej na wyspie Coche.

Czy adaptacja filmowa „Wyspy Robinsona” jest możliwa?

Tak przyciągająca seria powieści zdecydowanie zasługuje na ekranizację – ma ona obfity potencjał zarówno pod względem kulturowym, jak oraz handlowym. Bajeczne przygody Johna Bobra to materiał, jaki po mistrzowsku nadaje się do przedstawienia za pośrednictwem filmu, stąd pomysł na projekt „Biały Jaguar”. Łącząc porywającą prozę Arkadego Fiedlera z współczesnym podejściem do filmu, można dostarczyć widzom pamiętnych wrażeń, wzbudzając zachwyt oraz przenosząc w świat równikowych wysp. Wniosek nasuwa się sam – jest to recepta na sukces.

Czy projekt Biały Jaguar będzie dużym sukcesem?

Fikcja jest tym, co zezwala zapomnieć o mało intrygującej zwyczajności, pracy, szkole i innych zadaniach, przenosząc się do świata pełnego przygód. Jest to totalnie inny świat, który wolno ujrzeć oczami rodaka – polskiego podróżnika oraz poszukiwacza przygód, który trafił w samo serce Ameryki. Emocjonujące historie, zwroty akcji i zaskakująco autentyczne, jak na produkcję przygodową, pokazanie świata, Biały Jaguar z pewnością przypadnie do gustu publiczności. Projekt Biały Jaguar powoduje, że adaptacja filmowa przygód Johna Bobra staje się coraz bardziej możliwa. Należałoby wobec tego zaciekawić się tym niesłychanie interesującym projektem, jaki bez wątpienia okaże się hitem na lokalnych ekranach, wnosząc powiew świeżości do branży.

Poznaj Johna Bobra – nieugiętego Polaka, który zwiedził cały świat!

Śpiesząc za losami odważnego, polskiego globtrotera Johna Bobra, idealna rozrywka jest gwarantowania. Projekt Biały Jaguar ma na celu rozpropagowanie tej postaci oraz twórczości Arkadego Fiedlera, wprowadzając nowe życie do serii klasyków. Będzie to historia o naszym rodaku, podróżniku oraz nieustraszonym odkrywcy, który zwiedza Nowy Świat, pełen tubylców, kolonizatorów i niezapomnianych przygód. Zmagania z dziką przyrodą, wojowniczy Indianie oraz poławiacze pereł – będzie to pełna życia opowieść, jaka pobudza wyobraźnię.
Warto pamiętać, iż nie są to fakty dziejowe – John Bober jest tylko luźno oparty na mówiących o nim przesłankach. Mimo tego, nawet te niewielkie poszlaki wskazują na obecność Polaka w tych regionach, skutkiem tego należałoby przenieść się w świat fantazji oraz przeżyć niesamowite przygody w tropikach. Projekt Biały Jaguar z pewnością przypadnie go gustu starym entuzjastom prozy Arkadego Fiedlera, niemniej jednak także przyciągnie do niej nową widownię, gotową zaznajomić te dzieła w odkrywczej, zekranizowanej formie.

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/BialyJaguar